Молодіжний банк ініціатив Тернопіль

Молодіжний банк (Youth Bank) це:  

  • підхід до реалізації молодіжної роботи та проектів в місті Тернополі
  • форма локальної філантропії, спосіб залучення коштів Тернополян до вирішення проблем громади
  • навчальна програма для молодих людей, які мешкають на території Тернополя

В Україні міжнародну форму “Молодіжний банк” назвали “Молодіжний банк ініціатив”. Не дивлячись на відсутність фінансової установи - банку в класичному розумінні - Молодіжний банк ініціатив має справу з грішми, займається їхньою акумуляцією та розподілом. Відмінність молодіжного банку від звичайного банку в тому що “вкладники” не отримують фінансового зиску від власних вкладень, а банк в свою чергу, не гарантує фінансових дивідендів.

МБІ це - фінансовий ресурс - “банк”, який формується з надходжень з громади у вигляді пожертв мешканців, спонсорських внесків місцевого (і не тільки) бізнесу, спеціалізованих коштів місцевого бюджету (наприклад, бюджету на реалізацію молодіжної роботи в громаді), прибутків від соціального підприємства тощо. Банк в цьому випадку це певна сума зібраних коштів, яка на конкурсній конкурсній основі має бути розподілена на реалізацію ініціатив молодих людей в громаді.

МБІ це - грантова програма в Тернополі. Молоді люди збирають гроші в громаді і спрямовують накопичені в банку гроші назад в громаду через конкурс грантів для молоді в громаді. Грантова програма передбачає вивчення потреб Тернополян і потреб молодих людей, визначення пріоритетів для грантового конкурсу, управління фінансами, забезпечення прозорості та звітності перед громадою.

Молодіжний банк ініціатив розподіляє кошти зібрані в громаді на потреби громади. Надважливими принципами роботи молодіжного банку ініціатив є:

  1. Спрямування зібраних грошей не на власні потреби чи проекти групи молодих людей, які є активом МБІ, а на потреби молоді і громади в цілому.

  2. Гроші витрачаються в відкритий спосіб – участь у грантовому конкурсі відкрита для всіх молодих людей, які проживають на території громади, відповідно, молодіжний банк ініціатив спонукає молодь щось робити для своєї громади

  3. Молодіжний банк ініціатив – це можливість залучити мешканців до визначення потреб громади і зробити внесок у розвиток громади і навчання молодих людей.